Sıkça Sorulan Sorular

Üniversite Tercih Günleri tüm ziyaretçilerimiz için tamamıyla Ücretsizdir. Etkinliklerimiz ; Üniversite Adayı Öğrenciler , Öğrenci Aileleri ve Eğitimcilerin ziyaretine açıktır. Tüm ziyaretçilerimiz, Üniversite Tercih Günlerine Ücretsiz Giriş yapabilir ve etkinlik boyunca tüm imkanlardan faydalanabilirler.

Etkinlik girişinde beklememek adına web sitemizde yer alan kayıt formunu doldurarak Üniversite Tercih Günlerine şimdiden kayıt olarak online davetiyenizi alabilirsiniz.

Üniversite Tercih Günlerinde alanında uzman  Tercih Danışmanları tarafından Tercih Danışmanlık Hizmeti verilmektedir. Etkinlikte yer alan Tercih Danışma Masalarında görevli  Tercih Uzmanlarından ücretsiz olarak Profesyonel Tercih Danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz.

Üniversite Tercih Günlerinde ; akademisyenler, meslek profesyonelleri ve kariyer danışmanları tarafından üniversite adaylarına yönelik meslek ve bölüm tanıtımı içerikli atölye çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca eğitim danışmanları, YKS ve Tercih Uzmanları tarafından Doğru Tercih , Tercihler ve Sıralamalar , Tercih Listesi Nasıl Oluşturulmalı ?  seminerleri verilmektedir. Tüm ziyaretçilerimiz  ilgilendikleri alan tercihine göre atölye çalışmalarına , panel ve konferanslara ücretsiz olarak katılım gösterebilir.

Üniversite Tercih Günlerine Türkiye Genelindeki Devlet ve Vakıf Üniversiteleri katılım göstermektedir. Aynı zamanda KKTC Üniversiteleri ve  Yurtdışı Üniversiteleri de etkinliklerde yer almaktadır.

Üniversite  Tercih Günlerine , Türkiye genelindeki Üniversitelerin katılımına ek olarak Yurtdışı Eğitim Danışmanlıklarının ve Yurtdışı Üniversitelerin katılımı da gerçekleşmektedir. Yurtdışında eğitim ile ilgilenen ziyaretçilerimiz etkinliklerimizde yurtdışı eğitim danışmanları ve yurtdışı üniversitelerin yetkilileri ile görüşerek detaylı bilgi alabilirler.

Üniversite Tercih Günlerinde dilediğiniz üniversitelerin akademisyenleri ve yetkilileriyle detaylı olarak görüşebilir ve merak ettiğiniz her konuda sorularınızı sorarak bilgi alabilirsiniz.
Bu etkinlikler ,Üniversite Adaylarına Türkiye Genelindeki birçok Üniversite ile aynı çatı altında buluşma imkanını sunmaktadır.

Üniversite Tercih Günleri etkinliklerimizde lisans ve önlisans  programlarına yönelik Meslek – Bölüm Tanıtımı Atölye Çalışmaları yapılmaktadır. Atölye çalışmalarında ilgili bölümlerin meslek profesyonelleri, üniversitelerde bu bölümlerde görevli akademisyenler ve bu bölümlerde eğitim gören son sınıf öğrencileri üniversite adaylarıyla bir araya gelmektedir. Bölüm tanıtımları SAYISAL – EŞİT AĞIRLIK – SÖZEL ve DİL puan türlerine göre ayrılmakta olup her bir bölüm tanıtımı ayrı salonlarda maksimum 20 kişilik oturumlarla eş zamanlı olarak gerçekleştirilmektedir.

2024 Tercih Döneminde Üniversite Tercih Günleri:  Konya , Gaziantep , Tekirdağ ve Samsun’da gerçekleştirilecektir.

Üniversite Tercih Günleri , 10 :00 – 19 :00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Daha fazla sorun varsa..

İletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.