Biz Kimiz ?

Bizler, Eğitim Dünyasında bilgi birikimimiz ve tecrübemizle 15 yılı aşkın süredir hizmet veren  deneyimli, dinamik bir ekibiz. Eğitim Dünyasına kaliteli ve sonuç odaklı hizmet vermek amacıyla tekrarlardan uzak, sürekli kendini yenileyen bir anlayışla Eğitim Fuarcılığının dinamiği olmaya devam ediyoruz.

Tercih Fuarcılık olarak Artıtercih markasıya Eğitim Öğretim yılı içerisinde Türkiye genelinde gerçekleştirdiğimiz Üniversite Tercih ve Bölüm Tanıtım Günleri etkinliklerimizde ve Tercih Döneminde gerçekleştirdiğimiz Üniversite Tercih Fuarında üniversite adayı öğrencilerle üniversiteleri bir araya getiriyoruz. Etkinliklerimizin ziyaretçi planlamaları, Türkiye genelindeki ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören lise son sınıf ve mezun öğrencilerimizin Meslek – Bölüm – Tercih eğilimlerine göre detaylandırılmakta ve ziyaretçi öğrencilerimizin beklentilerinin maksimum düzeyde karşılanması hedeflenmektedir.

Üniversite Tercih Fuarları

Üniversite Tercih Fuarları,YKS Sonuçlarının açıklanmasıyla başlayarak Tercih Dönemi içerisinde gerçekleştirilmektedir. Üniversite Tercih Fuarlarına Türkiye genelinden Devlet ve Vakıf Üniversiteleri,  Tercih Danışma Merkezi, Yurtdışı Eğitim Danışmanlıkları ve Yurtdışı Üniversiteleri katılım göstermektedir. Fuar boyunca Üniversite Adayı öğrenciler Üniversitelerin yetkilileri ve akademisyenleriyle yüz yüze görüşerek tüm üniversitelerle tek bir çatı altında buluşma imkanını yakalamaktadırlar. Fuar süresince adaylara özel Tercih Danışma Hizmeti verilmekte ve ayrıca Doğru Tercih, Tercih Listesi Oluşturma, Doğru Üniversite ve Meslek Seçimi konularında konferans ve atölyeler gerçekleştirilmektedir.

Üniversite Bölüm Tanıtım Ve Kariyer Günleri

Üniversite Tercih ve Bölüm Tanıtım Günleri‘ne Türkiye genelindeki devlet ve vakıf üniversiteleri, akademisyenler, eğitim ve kariyer danışmanları, YKS ve tercih uzmanları ve yurtdışı eğitim danışmanlıkları katılım göstermektedir. Etkinlikler süresince akademisyenler, meslek profesyonelleri ve kariyer danışmanları tarafından üniversite adaylarına yönelik meslek ve bölüm tanıtımı içerikli atölye çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca eğitim danışmanları, YKS ve tercih uzmanları tarafından YKS‘ ye Hazırlık, Etkili Sınav Çalışma ve Test Çözüm Teknikleri, Sınav Motivasyonu, İnovasyon ve Girişimcilik /Kariyer Planlama ve Meslek Seçimi konferansları verilmektedir.

Etkinliklerin amacı, Üniversite Adayı Öğrencilere Üniversite – Meslek – Bölüm seçimlerinde yardımcı olmak, kariyerlerini planlamada onlara yeni fikirler vermek, meslekler ve bölümler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak, Türkiye genelindeki devlet ve vakıf üniversitelerini ve lisans/önlisans programlarını tanıtmak, yurtdışında eğitim imkanlarıyla ilgili bilgi vermek ve YKS hazırlık sürecinde motivasyonlarına destek olmaktır.

Meslek Bölüm Tanıtım Atölyeleri

Üniversite Tercih ve Bölüm Tanıtım Günleri etkinliklerimizde lisans programlarına yönelik Meslek – Bölüm Tanıtımı Atölye Çalışmaları yapılmaktadır. Atölye çalışmalarında ilgili bölümlerin meslek profesyonelleri, üniversitelerde bu bölümlerde görevli akademisyenler ve bu bölümlerde eğitim gören son sınıf öğrencileri üniversite adaylarıyla bir araya gelmektedir. Bölüm tanıtımları SAYISAL – EŞİT AĞIRLIK – SÖZEL ve DİL puan türlerine göre ayrılmakta olup her bir bölüm tanıtımı ayrı salonlarda maksimum 20 kişilik oturumlarla eş zamanlı olarak gerçekleştirilmektedir. Tanıtım Atölyeleri 20 dakika sunum ve 10 dakika soru/cevap formatında tamamlanarak toplam 30 dakika sürmektedir.

BÖLÜM TANITIM ATÖLYELERİ

SAYISAL PUAN TÜRÜNE GÖRE

UÇAK MÜHENDİSLİĞİ

PİLOTAJ

ŞEHİR VE BÖLGE PLANLAMA

UZAY BİLİMLERİ VE TEKNOLOJİLERİ

MİMARLIK

BİLİŞİM SİSTEMLERİ MÜHENDİSLİĞİ

VETERİNERLİK

BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ

RADYOTERAPİ

ODYOLOJİ

NÜKLEER ENERJİ MÜHENDİSLİĞİ

TIP

İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ

FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON

MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ

ERGOTERAPİ

MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ

ORTEZ PROTEZ

DİL VE KONUŞMA TERAPİSİ

HAVACILIK VE UZAY MÜHENDİSLİĞİ

HEMŞİRELİK

EŞİT AĞIRLIKLI PUAN TÜRÜNE GÖRE

ELEKTRONİK TİCARET VE YÖNETİMİ

SINIF ÖĞRETMENLİĞİ

ULUSLARARASI İŞLETME YÖNETİMİ

SOSYAL HİZMETLER

İŞLETME

MALİYE

EKONOMİ

ÇOCUK GELİŞİMİ

İKTİSAT

HUKUK

İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI

SOSYOLOJİ

SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ

YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ

ULUSLARARASI İLİŞKİLER

SAĞLIK YÖNETİMİ

PSİKOLOJİ

LOJİSTİK YÖNETİMİ

SÖZEL PUAN TÜRÜNE GÖRE

HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK

GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI

YENİ MEDYA VE İLETİŞİM

OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLİĞİ

TELEVİZYON HABERCİLİĞİ VE PROGRAMCILIĞI

ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENLİĞİ

RADYO TELEVİZYON SİNEMA

ÇİZGİ FİLM VE ANİMASYON

GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI

DİL PUAN TÜRÜNE GÖRE

İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ

MÜTERCİM TERCÜMANLIK

İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI

DİL BİLİMİ

AMERİKAN KÜLTÜRÜ VE EDEBİYATI

TURİZM REHBERLİĞİ

2022 – 2023 Eğitim Öğretim Yılı Gerçekleştirdiğimiz Etkinliklerimiz

keyboard_arrow_up