Üniversite Tercih Fuarında Neler Var ?

Üniversite tercih fuarı; Üniversite tercihlerini yapabildiği, tercih danışmanlığı aldığı tüm üniversiteleri bir arada görebileceği bir etkinliktir.

Türkiye Genelindeki Devlet ve Vakıf Üniversiteleri Katılımı

Üniversite Yetkilileriyle birebir görüşerek Devlet ve Vakıf Üniversiteleri hakkında detaylı bilgi sahibi olun.

Meslek / Bölüm Tanıtım Atölyeleri

Üniversitelerin Çift Anadal, Yandal Programları ,Yatay ve Dikey Geçiş Seçenekleri hakkında tüm detayları öğrenin.

YKS Hazırlık , Etkili Sınav Çalışma ve Test Çözüm Teknikleri , Sınav Motivasyonu Konu ve İçeriklerinde Konferanslar

Tercih Uzmanları ile görüşerek Üniversitelerin Tavan ve Taban Puanları ve Üniversite Kontenjanlarına dair bilgiler edinin.

İnovasyon – Girişimcilik – Kariyer Planlama Panelleri

Üniversitelerin sağladığı indirimler ve burs olanakları hakkında detaylı bilgi alın.

Akademisyenlerle soru/cevap görüşmeleri yaparak Üniversitelerdeki Lisans ve Önlisans Programları ile ilgili tüm sorularınızın cevaplarını alın.

Yurtdışında eğitim mi düşünüyorsunuz? Yurtdışı Üniversiteler ve Yurtdışı Eğitim Danışmanlıkları da bu fuarda olacak.

Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi

Yenikapı İstanbul

(19-20-21 Temmuz 2024)

Ücretsizdir

Ziyaret Saatleri

10:00 – 18:00

Fuar Alanına Ulaşım İmkanları

FUAR NEREDE? ULAŞIM İMKANLARI

Avrupa Yakasından Ulaşım

Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece, Bahçelievler taraflarından geliyorsanız

Herhangi bir Metrobüs istasyonundan metrobüse binerek Küçükçekmece durağında Marmaray’a aktarma yapınız. Marmaray ile Yenikapı durağında indiğinizde Yenikapı Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.

Hisarüstü , Etiler , Nispetiye yönünden gelecek ziyaretçilerimiz

Levent istasyonundan M2 Yenikapı Metrosuna aktarma yaparak Yenikapı Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’ne ulaşabilirler.

Mahmutbey, Tekstilkent, Alibeyköy, Nurtepe, Çağlayan yönünden gelecek ziyaretçilerimiz

Mecidiyeköy Istasyonundan M2 Yenikapı Metrosuna aktarma yaparak Yenikapı Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’ne ulaşabilirler.

Avrupa Yakası sahil yolundan gelmek isteyen ziyaretçilerimiz

Sirkeci’den Halkalı ‘ya kadar tüm Marmaray istasyonlarından Marmaray’a binerek Yenikapı durağında indiklerinde Yenikapı Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezine ulaşabilirler.

Anadolu Yakasından Ulaşım

Kadıköy, Acıbadem, Göztepe, Erenköy, Bostancı, Maltepe, Kartal, Pendik taraflarından geliyorsanız

Kadıköy-Tavşantepe metrosuyla Ayrılıkçeşmesi durağında inerek Marmaray’a aktarma yapınız. Marmaray ile Yenikapı durağında indiğinizde Yenikapı Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.

Çekmeköy , Dudullu ,Ümraniye, Kısıklı, Altunizade tarafından geliyorsanız

Üsküdar-Çekmeköy metrosuna binerek Üsküdar son durakta ininiz. Buradan Marmaray’a aktarma yaparak Yenikapı durağında indiğinizde Yenikapı Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.

Anadolu Yakası sahil yolundan gelmek isteyen ziyaretçilerimiz

Marmarayı kullanarak Gebze’den Üsküdar’a kadar tüm Marmaray istasyonlardan binerek Yenikapı durağında indiklerinde Yenikapı Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’ne ulaşabilirler.

Anadolu Yakası’ndan kendi aracıyla gelmek isteyen misafirlerimiz

Ulaşım için Avrasya Tünelini kullanarak en yoğun trafikte bile 10 dakika gibi bir sürede Fuar Alanına ulaşabilmektedir. Yine Üsküdar üzerinden 15 Temmuz Şehitler Köprüsünü kullanarak da Yenikapı Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezine ulaşabilirsiniz.

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılında
Üniversite Adaylarıyla Büyük Buluşma!

Aday Öğrenciler;

Hayatınızın en önemli seçimini yapmaya hazır mısınız? Üniversite ve Meslek – Bölüm Tercihinizi yapmak için Üniversite Tercih Fuarına Davetlisiniz !  Üstelik Tamamen ÜCRETSİZ!

2024 Tercih Döneminde, İstanbul Yenikapı Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek Üniversite Tercih Fuarında; Devlet ve Vakıf Üniversiteleri , Akademisyenler, Eğitim ve Kariyer Danışmanları , Tercih Uzmanları ve Yurtdışı Eğitim Danışmanlıkları Üniversite Adayı Öğrenciler ile buluşuyor !

“Kafan karışık, tercihler zor mu geliyor? Üniversite Tercih Fuarında  Doğru Tercih senin olsun!”

Sıkça Sorulan Sorular

Üniversite Tercih Fuarı tüm ziyaretçilerimiz için tamamıyla Ücretsizdir. Etkinliklerimiz , Eğitimcilerin ve Üniversite Adayı Öğrenci Ailelerinin ziyaretine de açıktır.

Web sitemizde yer alan kayıt formunu doldurarak Üniversite Tercih Fuarına ücretsiz kayıt yaptırabilirsiniz.

Üniversite Tercih Fuarında; akademisyenler, meslek profesyonelleri ve kariyer danışmanları tarafından üniversite adaylarına yönelik meslek ve bölüm tanıtımı içerikli atölye çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca eğitim danışmanları, YKS ve tercih uzmanları tarafından YKS‘ ye Hazırlık, Etkili Sınav Çalışma ve Test Çözüm Teknikleri, Sınav Motivasyonu, İnovasyon ve Girişimcilik /Kariyer Planlama ve Meslek Seçimi konferansları verilmektedir. Tüm ziyaretçilerimiz  ilgilendikleri alan tercihine göre atölye çalışmalarına , panel ve konferanslara ücretsiz olarak katılım gösterebilir.

Üniversite Tercih Fuarına Türkiye Genelindeki Devlet ve Vakıf Üniversiteleri katılım göstermektedir. Aynı zamanda KKTC Üniversiteleri de fuarda yer almaktadır.

Üniversite Tercih Fuarında Türkiye genelindeki Üniversitelerin katılımına ek olarak Yurtdışı Eğitim Danışmanlıklarının ve Yurtdışı Üniversitelerin katılımı da gerçekleşmektedir.

Üniversite Tercih Fuarında dilediğiniz Üniversitelerin stantlarında üniversitelerin akademisyenleri ve yetkilileriyle detaylı olarak görüşebilir ve merak ettiğiniz her konuda sorularınızı sorarak bilgi alabilirsiniz.
Bu fuar ,Üniversite Adaylarına Türkiye Genelindeki birçok Üniversite ile aynı çatı altında buluşma imkanını sunmaktadır.

Üniversite Tercih Fuarında lisans ve önlisans  programlarına yönelik Meslek – Bölüm Tanıtımı Atölye Çalışmaları yapılmaktadır. Atölye çalışmalarında ilgili bölümlerin meslek profesyonelleri, üniversitelerde bu bölümlerde görevli akademisyenler ve bu bölümlerde eğitim gören son sınıf öğrencileri üniversite adaylarıyla bir araya gelmektedir. Bölüm tanıtımları SAYISAL – EŞİT AĞIRLIK – SÖZEL ve DİL puan türlerine göre ayrılmakta olup her bir bölüm tanıtımı ayrı salonlarda maksimum 20 kişilik oturumlarla eş zamanlı olarak gerçekleştirilmektedir.

Üniversite Tercih Fuarı, Türkiye Genelinde başarı ve tercih eğilimlerine göre belirlenmiş İllerde geçekleştirilmektedir. Fuar tarihleri ve yerleri , 2023 – 2024 Eğitim Öğretim Yılı başında web sitemizden duyurulacaktır.

Üniversite Tercih Fuarında eğitim danışmanları, YKS ve tercih uzmanları tarafından YKS‘ ye Hazırlık, Etkili Sınav Çalışma ve Test Çözüm Teknikleri, Sınav Motivasyonu, İnovasyon ve Girişimcilik /Kariyer Planlama ve Meslek Seçimi konferansları verilmektedir.

Üniversite Tercih Fuarı , 09 :00 – 16 :00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Daha fazla sorun varsa..

İletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

KAYIT FORMU

    keyboard_arrow_up